Vasak munand valutab 30.12.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
umbes pool aastat tagasi hakkas valu tekitama vasak munand. Valu ei ole just väljakannatamatult tugev, kuid siiski piisavalt häiriv. Viimasel ajal on valu suurenenud. Lisaks on tekkinud peenisele eesnaha eemaldamisel intensiivne ja ebameeldiv lõhn. Hügieeni probleem ei ole see kindlasti, olen kindlalt igapäevane hügieeni eest hoolitseja ning samuti peale vahekorda. Urineerimine, potents vms kõik normaalne. Kas on võimalik öelda millega tegu või on vajalik lisainformatsioon ? Ette tänades.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega on tegemist sugutrakti kroonilise põletikuga. Nii munandi valulikkus, kui ka eesnaha põletik võivad viidata prostatiidile. Kindlasti tuleks siiski alustada suguhaiguste uuringutest ja selle järel teha sperma analüüs põletiku suhtes. Uuringute kohta vaadake lisainfot portaali sektsioonist Tasub teada / Kiiruuringud meestele.
Edu soovides
Margus Punab