Eesnäärme põletik mehel ja tupeseen naisel 14.07.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kas mehe eesnäärme põletik ja tupeseen naisel võivad teineteist põhjustada või ägendada, näiteks kui haigus sümptomite puudumise ajal olla seksuaalvahekorras. Minu abikaasa kirjutas Teile mõniaeg tagasi seoses munakesega parema munandi juures ja kaebustest, mida teie seostasite eesnäärme põletikuga.
Kas saab olla, et põletik on tal juba mitu aastat, kuna munake on 8 aastat tal olnud ning enne seda tema eelmisel seksuaalpartneril oli pidevalt probleem seenega. Kuna on varem harvem nüüd peale sünnitust tihedamini probleeme seenega, siis äkki oleks mõttekas mõlemat uurida ning koos mingi ravi läbi teha?
Kui koos arstile pöörduda, siis millise arsti juurde, mehel on 06.08 kell 15.00 aeg Tallinnas Gonsori tänaval meestekliinikus, kuid kui mina tavapärase günekoloogi juurde lähen ITK naistekliinikusse, siis kuidas meie analüüside tulemused kokku saavad, et tervikpilt luua, sest kui üks on teisest sõltuv siis eraldi ravimine ju ei aita.

Infoks ka niipalju, et mõni aeg peale Teile küsimuse esitamist vaibusid mehel sümptomid täiesti maha, kuid nüüd umbes 5 päeva tagasi hakkas jälle valutama munandite tagant ning parem munand, ütleb et katsudes mingeid muutuseid munandis ei ole, aga katsumine on valus.
Vahepeal sai perearstilt antibiootikumi kuuri Cipris 2x päevas 1 tbl, sellega kadusid kõik kaebused ära.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks pole meil täna spetsialiste, kes peret raviksid. Eri poolte tulemused tuleb siiski eraldi kokku panna ja ravikuure koordineerida. Kõige lihtsam ja soovitatav on käsitlusperioodil kasutada preservatiivi.
Nagu oma vastuses kirjutasin, võib prostatiit kulgeda aastaid kaebustevabalt. Enamasti ongi tegemist probleemiga suhtes, sest ühe põletik soodustab teise poole probleemide püsimist. Sageli võib kaebusteta mehe läbivaatusel leida viiteid naise põletikule ja ilmselt ka vastupidi. Krooniliste ja korduvate põletike ravi kaasates vaid ühte partnerit on sageli tulutu tegevus.
Lühiajalised ravikuurid võtavad maha haiguse ägenemisfaasi, kuid enamasti ei ravi haigust välja. Prostatiidi ravi võtab aega üsna mitu kuud.