eenäärme põletik 14.05.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Minu poeg töötab õues. Oli külm ja tekkis valu pissimisel. Pereast ravis , ei aidanud ja lõpuks läks meestearsti juurde. Alguses oli mikroobid ja põletik, sai antibiootikumi kuur ja veel midagi. Nüüd temal kõik korras, kaebusi ei ole, elab oma abikaasaga. Aga eesnäärme analüüs näitab põletik. See kestab juba1,5 aastat, ravib põletiku ja seisab samal kohal. Üks kord tuleb arsti vastuvõtule, arst ütleb et põletik vähem 50%, võtab edasi ravimeid , loodab , et põletik veel väheneb aga jargmine kord need 50% kuskile kaduvad ja jalle võtab tabletid. Mingi vaheaeg tablette võtmisel puudub, kogu aeg midagi võtab. Praegu tema võtab Arcoxia 1 tbl hommikul ja Alfusosin 1 tbl õhtul. Meil tuli sellised küsimused:
a. kas see põletik ravitav ja kui kaua vaja ravida
b. kas on vaja seksida kondoomiga ( abikaasaga)
c. Arcoxia . Kas kasutavad eesnäärme põletiku raviks. Infolehes ei ole sellest kirjutatud. Hakkab magu valutama...
d. äkki on vaja teha eesnäärme massaz ja elektriravi. On selline võimalus kuskil. Kas on see hea .
e. varsti nad tahavad lapsi saada, kas mõjub põletik spermale.
d. Tema käis tasulise analüüse ära andma. Vere proov väga lai ja uriini proov ka väga lai. Kõik on korras, ei näita mingi põletikku. Kõik normis..Mis see tähendab?
P.s. Poeg väga närviline seoses selle situatsiooniga, tahab katkesta ravi, ütleb , et ei tunne midagi, kõik on korras. Ei tea, mis teha?????

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Eesnäärmepõletik on üks keerulisemaid haiguseid ravida. Eesnäärmepõletikke on vähemalt 5-6 erinevat vormi. Kõik need vormid vajavad pisut erinevat ravitaktikat. Mina kasutan teatud haigusvormide ja ka raskesti ravile alluvatel juhtude puhul enamasti tõesti ka massaaze põletiku protsessi jälgimisega. Antud juhul oleks ajaliku nõu pakkumiseks siiski eelkõige vaja tutvuda kogu tehtud uuringukompleksi ja ka eesnäärme ultraheliuuringu leiuga.
a. Haigus on ravitav
b. Kui naisel pole kaebuseid, ta on kontrollitud günekoloogi juures ja mehel pole tegu mikroobse põletikuga, siis võib seksida ilma kaitseta.
c. Lugu teadmata ei oska kommenteerida
d. Põletik võib mõjutada mehe viljakust
Soovitan teiseks arvamuseks vastuvõtule tulla.