Eesnahakida 10.02.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Probleem on selles, et mul rebenes eesnahakida, veritses, üpris ehmatav kogemus.
Küsimus siis selles, et kuidas edasist rebenemist ära hoida või siis kuidas sellisele probleemile lahendus leida. Kuhu peaksin pöörduma ?

Kas frenulotoomia ehk eesnahakida kirurgiline läbilõikamine oleks lahendus ?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Enamikel juhtudel rebeneb kida täpselt nii palju kui vaja ja lisaoperatsiooni on vaja vaid vähestel juhtudel. Enamasti siis, kui tekivad korduvad rebendid.
Peale rebenemast soovitan seksist hoiduda minimaalselt 10 päeva ja siis paar nädalat preservatiivi kasutada. Kui probleem ei lahene, siis pöörduge meestearsti või uroloogi vastuvõtule.