selja opp ja erektsioon 06.05.14 / Meestearst

Külastaja küsib:

Käisin 1,5. aastat tagasi erakorralisel selja-diski opil (disk 4 ja 5 lüli vahel). Sopistus tekitas ka arvestatava närvikahjustuse (vasaku jala laba jäi "laperdama"). Jalalaba funktsionaalsus on tänaseks taastunud ca 80% ulatuses. Erektsiooniga tänaseni mingeid probleeme ei olnud. Kuni paar nädalat tagasi avastasin, et ei tõuse enam üldse. Proovisin nö "enda testimiseks" onaneerida - seemnepuse toimus, aga lõdva sugutiga (kõvaks ei läinud kordagi).

Olen sportliku eluviisiga, ei suitseta, alkoholiga ei liialda, ülekaalu ei ole, tööstressi ei ole.

Küsin, kas erketsioonihäire võib olla seotud seljaoperatsiooniga? Kui võib, siis kes ja kuidas seda diagnoosida saab, kas seda on võimlaik ravida ja kui, siis mis tüüpi see võimalik ravi on?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

2 nädalat tagasi tekkinud erektsioonihäiret ei saa kuidagi seostada 1,5 aastata tagasi toimunud operatsiooniga. Erektsioonihäirete ravi on laias skaalas meil olemas. Usun, et probleem on kenasti lahendatav. Tüübist saab rääkida peale uuringuid - siin oleks ilmselt vaja esmalt uurida nii hormoonide seisu kui ka eesnäärme tervist.