Analüüsi andmine. 12.02.02 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kas mees saab suguhaiguste proove anda ka nii, et talle hirmsat piina ei valmistataks. Kui ühe korra on sellisel viisil haiget tehtud, siis teist korda enam ju ei minda. Loodan , et Te saate aru, mida silmas pean. Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks on tõesti klassikaline suguhaiguste analüüs üsna ebamugav protseduur. Uuema põlve testid (PCR) võimaldavad õnneks uuritava materjalina kasutada ka spermat. Analüüs muutub küll veidi kallimaks, kuid on lisatestide võimaluse tõttu on ka veidi informatiivsem.

Edu soovides

Margus Punab