Analüüsid 17.09.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Naisel on krooniline seen! Teeb/teeme ravi läbi, natuke aega on rahulik ja siis kõik endine! Oleme ravinud ka ureoplasmat. Soov on hakata ka pisipere peale mõtlema ja tahaks enne probleemist vabaneda!
Peaksin tulema analüüse andma! Kas uuringuks piisab ainult spermaanalüüsist või ei! Teatavasti on analüüside andmine muidu väga valus ja see on psühholoogiliselt minu jaoks takistus!

Mäx

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Antud juhul peaks kindlasti tegema sperma analüüsi põletiku suhtes ja ka ureplasma ja selle sugulasmikroobide (mükoplasma, klamüüdia) uuringud. Olen oma patsientidel järjest enam üle läinud suguhaiguste määramisele spermast. Kasutades PCR meetodil põhinevaid teste on tulemus usaldusväärme ja ka paljukardetud ebamugavus jääb ära.
Edu soovides
Margus Punab