Kas munandivähk? 31.12.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

ÜHELE OLEMASOLEVALE MUNANDILE ON TEKKINUD VÄIKSEM MUNA EHK TÜKK.
KAS TEGEMIS ONGI MUNANDIVÄHIGA?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Soovitan kõik munandikotis leitud muutused arstile ette näidata. Enamasti on sellise munakese põhjuseks ikkagi muandimanuse tsüst, mis pole otseselt ohtlik haigus. Eristada saab neid aga vaid läbivaatuse ja vajadusel sellele lisanduva ultraheliuuringu käigus.