Munandi suurenemine 24.09.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Millest võiks olla põhjustatud munandi (valutu) suurenemine? Kui sellised nähud on püsinud juba nädala jagu, siis kas peaksin kiiresti (kui kiiresti?) arsti (millise arsti?) vastuvõtule minema? Kuidas diagnoositakse munandivähki ning kas katsumise teel on võimalik seda eristada muudest munandi haigustest?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Munandi valutu suurenemise tüüpilised põhjused on vesimunand ja kasvaja. Soovitan pöörduda meestearsti või siis uroloogi poole. Munandi haiguste tähtsaim uurimismeetod on läbivaatus, vähi diagnoosimisel lisame sellele alati ultraheliuuringu ja teatud vereanalüüsid. Soovitan võimalikult kiiresti arsti juurde minna.
Edu soovides
Margus Punab