Eesnäärmepõletiku ravi ja püsivad sümptomid 20.12.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Lp. Dr. Punab, ravin Teie juhendite järgi eesnäärmepõletikku. Hetkel võtan Unasyni 8. päeva ja siiamaani kaebused samad, mis ravi alguses - hommikune klaasjas voolus ning suurenenud lümfisõlmed. Lisaks on viimastel päevadel tekkinud ilmselt päraku piirkonda väike haavand, mis potil käies sellist kõditavat valu tekitab. Kas see võiks olla seotud ravimi kõrvalmõjudega või faktiga, et kerge kõhulahtisuse pärast tihedamalt potil käin? Täna oli pühkides ka natuke verd näha. Mis ette võtta? Lisaks, kas on vara oodata, et Unasyn tervendavat mõju avaldab või siis ei toimi see minu peal? Kas on mõtet raviplaanis muudatusi teha või jätkata? Praegu veel 4 päeva Unasyni võtta ja siis 15p. Nolicini.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui nüüd õigesti paika panen, siis oli teil see mikroobiga alguse saanud probleem?
Prostatiidi ravi on enamasti kuid kestev. Jätkake määratud raviskeemi ja tehke õigel ajal ka uuringud - nende alusel otsutame ravi jätkamise vajaduse ja ravimi tüübi.