Kas soonte lupjumine? 22.09.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Lp. Margus Punab

Olen 23 aastane meesterahvas ning pöördun teie poole tervisemurega. Nimelt olen avastanud, et peenise eesnaha all on osaliselt kõva veresoon, tõenäoliselt on see olnud nii juba vähemalt aasta aega. Viimaste kuude jookul on aga märgata olnud muutusi, mingi osa sellest soonest oleks justkui edasi liikunud. Peenise ülaosas on kõva joon, siis läheb soon pehmemaks ja jälle tuleb kõva joon. Samas tekivad vahel hetkelised valud reite siseküljel. Lisaks on kodukohas joogivee lubjasisaldus suhteliselt suur ja emapoolses suguvõsas on esinenud mitmeid südamerikkeid.
Kõik nõuanded on teretulnud.

Tervitused,

Allan

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Joogivee lubjasisalduse ja kirjeldatud muutuste vahel seost ei näe. Võimalik põhjus on umbunud lümfisoon. Tarka nõu saaks siiski anda vaid peale teie läbivaatamist. Soovitan kindlasti meestearsti külastada.
Edu soovides
Margus Punab