Sügelus kubemepiirkonnas 12.01.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kolm-neli nädalat tagasi (kui mälu ei peta, mõni päev peale nö "juhuslikku vahekorda") hakkasin tundma sügelust kubemepiirkonnas, mis eriti õhtuti-öösel on muutunud häirivaks ja tahaks ennast väga sügada. Lähemal vaatlusel mingeid erilisi muutusi/märke ei kubemepiirkonnas ega peenisel ei ole märganud. V.a. täna hommikul, mil on ilmunud kubemel mõned punetavad piirkonnad. Aga arvan, et need on liigse sügamise (mida täna öösel ei suutnud vältida) "loomulikud" tagajärjed... Kas võib olla tegemist mingite parasiitidega või siiski suguhaigusega? Mida peaksin ette võtma? Kas on mingit kreemi vms?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Võib olla üks või teine. Kõige targemaks tegevuseks oleks kiire visiit naha-suguhaiguste arsti juurde. Pimesi ravi siin kahjuks soovitada ei saa.
Edu soovides
Margus Punab