suur sügelus 19.11.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

tere!
olen 20 a. noormees ja mind vaevab selline asi:
kubemepiirkonnas ja jala üla osas on meeletu sügelus. nädal tagasi hakkasin peaaegu yle terve keha sügelema, ei tia millest. kohad kus sügeleb on täiesti normaalsed, ei täppe ega punne..midagi..on see närvidest või millest?
Panin juba aja ka Tallinna meeste kliinikusse, aga sain alles 8. dets. sinna kaua aega, ja ma ei saa kohati rahulikult isegi tööl oldud...
mis võib olla sügeluse põhjuseks? ja kas on võimalik midagi teha enne arstile tulekut...?
või äkki oskate soovitada kliinikut kus saaks ka varemaid aegu, hommikuks.

ette tänades, T.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tõenäolisemaid põhjuseid võib olla kaks - allergia, aga siiski suurema tõenäosusega kubemevoldi seenpõletik. Soovitan koheselt alustada kreemiravi klotrimazooliga (saadaval apteegis ilma retseptita) kaks korda päevas õhukese kihina sügelevale alale. Kui paari päevaga leevendust ei tule, siis tasuks oma arstiteed alustada hoopis perearsti juurest. Kui aitab, siis jätkata kuni arstivisiidini või 5 päeva peale kaebuste täielikku taandumist.
Edu soovides
Margus Punab