Seemnepurske 10.10.07 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, olen noor naine ja oma mehe tervise kohta natukene mures. Mittu kuud ei kasuta mingit kontratsevtiivi aga ma ei saa rasedaks. Enne kui hakkasime plaanima lapsi saada ise käisin arsti juures kontrollimas, mul peaks kõik korras olema. Seksualeluga on kõik korras, orgam tuleb tal korralikult aga, mul on ikkagi väike kahtlus tema tervise kohta. Proovin nüüd õigesti kirjeldada. Kui on orgasm ja sellega kaasnev seemnepurske (või vastupidi) siis sperma lihtsalt voolab välja, ei purska. Olen kunagi lugenud et see poole päris normaalne. See asjaolu pani mind ammu muretsema ja eriti praegu kui ma tahan lapsi saada.
Ette tänades.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tervel paaril on ühe naise tsükli jooksul rasestumise tõenäosus umbes 30%. Seega mõne kuu pärast veel muret tundma ei pea. Seemnepuske jõud on väga individuaalne. Sõltub eelkõige mehe vanusest. Oluliseks mõjutajaks on läbipõetud suguhaigused ja eesnäärme kroonilised haigused. Antud juhul soovitaksin juhul kui poole aastaga pole õnnestunud rasedaks jääda ka mees uuringutele saata.
Edu soovides
Margus Punab