Probleem peenisega 29.01.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mul on halb enesetunne, et nüüd on midagi viltu. Nimelt oli nii, et eile sattusin esimest korda vahekorda ja pärast seksi vaatan, et eesnahk on peenisepea taha tõmbunud. Lugesin foorumites, et nii peabgi olema, ning see tundlikkus kaob umbes nädala jooksul, sest hetkel ta natuke kippitab kui vastu läheb kuhugi. Suuremat muret valmistab see, mis on pildi peal näidatud, ma ei tea täpselt, mis asi see on, aga kui käega puudutad, siis see valus pole. Ootan Teie sobilikke ettepanekuid ja nõuandeid. Lugupidamisega.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Eesnahk peab üle peenise pea vabalt likuma edasi tagasi. Pildil on näha, et eesnahk on fikseerunud peenise pea taha ja sellest tulenevalt on häiritud koevedeliku äravool eesnahast (paistetus). Haigust nimetatakse parafimoosiks. Püüdke kiiresti, kasvõi läbi valu, eesnahk üle peenise pea tagasi viia. Kui turse on suurenenud ja eesnahka tagasi üle peenise pea viia ei õnnestu, siis tuleks kiiresti erakorralist abi pakkuvasse raviasutusse pöörduda.