Tuim valu paremal kubeme piirkonnas, ejakulatsioon raskendatud ja tundlikkus vähenenud. 09.10.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

Olen umbes mõne kuu jooksul tundnud tuima valu paremal kubeme piirkonnas. Viimasel ajal tihedamalt ja seksuaalvahekorras on tundlikkus sugutis vähenenud ning ejakuleerimine raskendatud.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Selle taga on kaks suuremat ja hulk harvemaid põhjuseid.
Suurematest siis kõige sagedasem põletik lisasugunäärmetes.
Teiseks vaagna valusündroom, kus võib põhjuseks olla nii närviärritus kui ka vaagna lihasregulatsiooni probleemid. Mõlemad kenasti lahendatavad.
Mina alustan sellistel juhtudel põletiku välistamiseks sperma analüüs ja/või eesnäärme sekreedi testidega. Siis saab täpsemalt edasi minna.