mingi lööve??? 01.10.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

tere

olen 18 aastane noormees ning probleem on selles, et kubemepiirkonda reite peale ilmusid mul 2 päeva tagasi punetavad laigukesed, kus on justkui väga kuiv nahk peal ja veidi tuleb ka nahka maha. kas tegemist võib olla mingi saialillesalvi lööbega ,kuna olen määrinud enda aanuse piirkonda saialillesalvi, et roojamist kergendada ??lõpetasin salvi kasutamise ja olen sooja veega iga päev pesnud punetavaid ja kuivasid piirkondasid ja olen 2x päevas peale määrinud ka johnsons baby oili...kas olen toiminud õieti?? olen kasutama hakanud ka boksereid, et aluspükste kumm ei sooniks valulikku ja punetavat piirkonda. äkki oskate ka umbkaudu öelda, et mis värk minuga toimub?? samuti oleks tore, kui saaksite mingeid häid näpunäiteid anda! kas oleks võimalik asi mingi 5-6 päevaga korda saada, kuna 6 päeva pärast on tulemas romantiline puhkus tütarlapsega ja ei tahaks eriti sellise kubemega olla sel ajal????

tänan teid väga

martin

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Arvatavalt on siiski tegemist kubemevoldi seenpõletikuga. Koduseid vahendeid olete õigesti rakendanud. Kõige olulisem on hää hügieen ja hõõrumise vältimine. Kui probleem ikka püsib, oleks hea meestearsti külastada ja põhjus täpsustada. Enamasti saab ravi määrata juba läbivaatuse alusel.
Edu soovides
Margus Punab