kas herpes? 04.03.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Minu suguti eesnahale ilmuvad aeg ajalt pisikesed valulikud haavandikesed, nende ilmumine ei ole seoses sugulise vahekorraga. Vahest ei ole neid haavandikesi kaua vahetevahel aga ilmuvad nad iga paari kolme kuu järel. Kas tegemist võiks olla herpesviirusega ?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega on tõesti tegemist herpesega. Soovitan perioodil, kui need haavandid jälle tekivad tulla vastuvõtule. Teades täpselt diagnoosi on võimalik leida ka optimaalne ravi. Juhised uuringule tulekuks leiate portaali sektsioonist Tasub teada / Uuringud meestele ja Suguhaiguste uuringud.
Edu soovides
Margus Punab