lööve sugutil 02.04.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

viimastel kuudel on mul peale vahekorda tihtipeale punased täpikesed sugutile ilmunud, vahest ka sügelevad. öeldakse, et see tuleb naise tupepõletikest. sel ajal on mu naised olnud nii bakteriaalne vaginoos kui tupeseen. mõlemat ravisime koos. nüüd kahtlustavad nad jälle tupeseent. mina määrin gynopevaryli kreemi ning kohe saan ka diflucani tabletti. nii et seene ravi peaks toimima. lisaks seksime viimasel ajal ainult kondoomiga - aga ikka tulevad need täpid tagasi, ja kaovad paari päeva möödudes. mida teha? kas naiselt saadud seenhaigus on äkki mõneks põletikuks muutunud? äkki nakatan hoopis mina teda üha uuesti?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega on teil välja kujunendud sugutrakti krooniline põletik ja partneri korduva nakkuse allikaks võite olla tõesti ka teie. Lühiajalised ravid siin probleemi ei lahenda. Soovitan soojalt uuringutele tulla. Optimaalse uuringute skeemi leiate portaali sektsioonist Tasub teada / Kiiruuringud meestele.
Edu soovides
Margus Punab