Trihhomonoos 07.06.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.

3 kuud tagasi tekkisid mul kahtlased punased täpid suguti pea ja selle lähedale naha peale (pisikesed punased, otsast katki) ning lümfisõlmed olid paistes ja valulikud. Käisin Hiiul arsti juures, kus võeti ka proovid ning tulemused näitasid, et kõik on korras. Igaks juhuks käis ka partner kontrollis ning temalt leiti trihhomonoos ja gonörrea.

Talle kirjutati välja ka mingid antibiootikumid, mida tema hakkas kohe võtma (gonörrea jaoks 1 tbl. 2x päevas 5 päeva ning trihhomonoosile 1 tbl 3x päevas 7 päeva), kuid teise rohu võtmisega kaasnesid tal tugevad kõrvalnähud (tugev kõhulahtisus, oksendamine) ning ta pidi ravi 4 päeva pärast pooleli jätma.

Kuna mina sain arsti juurde minna alles nädal peale partnerilt haiguste avastamist, siis võtsin oma tabletid nädala jagu hiljem. Mul nii hulle kõrvalnähte õnneks ei tekkinud, kuid 3 päeva peale minu ravikuuri alustamist olime partneriga vahekorras ning kondoom läks katki. Võtsin oma kuuri lõpuni ära, kuid ravi viimasel päeval märkasin oma sugutil jälle neidsamu punaseid täpikesi. ning seekord juba tunduvalt suuremas ulatuses. Samuti on partneril tekkinud tugev, tükkis valgevoolus ning kõht on lahti (ta on tegelikult ka antibiootikumide vastu allergiline ning varasemalt on tal nende võtmisega esinenud samasugune valgevoolus).

Kas sain nüüd partnerilt uuesti nakkuse, kuna tal jäi haigus välja ravimata?
Arst soovitas tulla mul alles 3 nädalat peale ravi lõppu uuesti kontrolli, kuid arvestades asjaolusid, et lööve on jälle tagasi ning ka partneril on probleemid, siis kas peaks ikkagi kohe uuesti arsti juurde minema?

Ette tänades

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Teie kaebused on ilmselt tingitud partneri tupe põletikust, mille põhjuseks võivad olla leitud suguhaigused. Antud situatsioonis ei ole ravi olnud täielik ja kindlasti peaks selle komplekselt (mõlemat osalist üheaegselt ravides) lõpule viima. Vaatake ka portaali sektsiooni Tasub teada / Kuidas diagnoosida suguhaiguseid.
Edu soovides
Margus Punab