teadmatus 08.02.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tereolen 19 aastane!Selline probleem, et sugutil on kaks pruuni laiku täiesti valutud kas mingid seened?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ei usu, et need seened on. Diagnoosi saab panna siiski alles peale muutuste nägemist.
Edu
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Tere

Kas Tallinnas saab teha HIV testi, mis põhineb viiruse RNA määramisel ja annab tulemuse 3 nädalat peale võimalikku nakatumist. Ja kui kindel see test ikkagi on?
Teadmatus ja hirm ajavad hulluks.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Saab teha Meestekliiniku Tallinna filiaalis. Test on väga täpne. Arvan ka ise, et pole õige inimest kolmeks kuni kuueks kuuks hirmu tundma jätta.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

teadmatus

Tere! Peenisepea alla ilmus äkki suur punane vill, mis valu teeb kui puudutada. Nüüd see nagu lõhkes ja tekkis sellina haavand. Millega võib tegemist olla ja kaua selline asi seal püsib?
Tervitades ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Diagnoosi muutust nägemata panna ei saa. Soovitan soojalt meestearsti külastada. Kuni paranemiseni peaksite kindlasti loobuma sekuaalelust. Haavandi piirkond tuleb hoida puhas. Põletiku tekkel peab arsti ...

Loe edasi

teadmatus

Tere. Mõned aastad tagasi (keskkoolis) nakatusin mumpsi, mis arenes testiste põletikuks (täpsemalt parem munand). Märgatav suurenemine (u. 3 x) kestis 2 nädalat ning paranedes jäi munand teisest (tervest) ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kindlasti soovitan teil oma sperma kvaliteeti kontrollida. Mumpsist tingitud munandi põletik võib olla oluline viljakust kahjustav faktor. Ühe munandi põletiku puhul viljakus siiski enamikul juhtudel säilib.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: