spermaanalüüs - kus ja kuidas 09.03.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Teie portaali sektsioonis Tasub teada/kiiruuringud meestele on kirjas, et enne vastuvõtule minemist peaks mees andma laboris spermaanalüüsi (probleem on laste saamisel). Kus sellist analüüsi saab anda, kas labori jaoks mingit saatekirja vaja ei ole? Mees käis kunagi ka teie vastuvõtul ning sai spermaanalüüsi jaoks saatekirja, kuid on selle ära kaotanud. Kui palju see analüüs maksab?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Sperma analüüse saab teha kõigis minuga seotud kliinikutes. Analüüse on kahte tüüpi. Üks keskendub viljakusele ja teine sugutrakti põletikule. Erasüsteemis saate pöörduda enne visiiti laborisse, riigisüsteemis peab eelnema visiit ja avatud olema haigekassa arve. Hinnad küsige teid huvitava kliiniku info- ja registreerimise telefonilt.
Edu soovides
Margus Punab