kelle poole pöörduda? 01.01.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.Eelmise aasta aprillis diagnoositi mulle Meestekliinikus eesnäärmepõletik.Peale mitmeid antibiootikumide kuuri vaegused kadusid.Nüüd on aga kolmel korral tekkinud nähtus,kus vasaku munandi kohal on tekkinud mügarikukujuline moodustis ning ka kubemepiirkonnas ja vasakus jalas on tuim valu.Selleks ajaks kui aga meestarstile vastvõtule aja sain,oli moodustis kadunud ja seisund normaalne.Tehti spermaanalüüs,mis mingit põletikku ei näidanud.Ise kahtlustan,et tegu võib olla veenilaiendiga,kuid kelle poole ma peaksin pöörduma sellel momendil kui see moodustis välja lööb.Tavaliselt on ju meestearstini järjekord pikk,et kui ma jälle vastuvõtule saan on nähtused jälle kadunud.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kogenud meestearst tuvastab veenilaiendi ka siis, kui see pole teie jaoks aktiivses seisundis. Oma kogemusega olen jõudnud sinnamaale, et sperma analüüs alusel me sugutrakti põletikku välistada ei saa. Kindlasti peaks tegema veel eesnäärme sekreedi uuringu.
Edu soovides
Margus Punab