mees 25.06.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere dr. Punab .
Soovin teada kui mehel on ära opereeritud eesnääre(vähk) vanus50 ,opist
möödas 3 a praegu terve .Kas mees saab orgasmi,kas toimub seemnepurse
ja kas erektsiooni häire on normaalne. Aitäh! E.K.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Seda, kuidas konkreetsel mehel asi on, peab tema enda käest küsima.
Laias laastus võib eesnäärme vähi operatsioon põhjustada eri raskusastmega impotentsust. Kui erektsioonivõime on säilinud ja vahel ka selle puudumisel võivad need mehed saada orgasmi. Tavaliselt toimub seemnepurse peale operatsiooni eesnäärme puudumise tõttu põide.
Antud situatsioonis on erektsioonihäire ravitav/korrigeeritav, seemnepurske suunda aga muuta ei saa.
Edu soovides
Margus Punab