Asümptomaatilise herpesviiruse testimine - kus, kuidas? 20.10.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Minu partneril diagnoositi hiljuti HSV2, mis avaldus temal genitaalidel villidena.

Minul pole 35 eluaasta jooksul siiani HSVx sümptomeid esinenud.

See ei tähenda, et ma oleksin sellest vaba, aga hea oleks testida, et kuidas on.

Väljakutse: ma ei suuda internetist leida informatsiooni, kuhu & kuidas minna, et teha herpesviiruse testi vere abil. Lihtsalt vastuse saamiseks.

Kas tõesti pean panema aja androloogi/uroloogi juurde? Kuna sümptomeid pole, on selle kulu ebaproportsionaalne (ümmargune viis ütlemaks, et rahaga on hetkel kitsas). Hea oleks testi eest maksta ja vastavalt vastusele edasi tegutseda.

Perearsti juurde minek - mis oleks loogiline samm - on mõõdukalt ebasoovitav seetõttu, et perearst on minu ja minu partneri pikaaegne tuttav. Üsna nõme teema. Inimlikust vaatest loodetavasti mõistate, miks eelistaksin perearsti võimaluse korral vältida.

Kokkuvõtlikult, kas Te oskate soovitada, kuhu peaksin pöörduma, et potentsiaalselt asümptomaatilist HSV olemasolu testida?

Aitäh!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Mina ei tea usaldusväärset testi asümptomaatilise herpesemviiruse tuvastamiseks. Ma ei määra ega ka soovita teste mille tulemusi ma ise ei usu. Kahjuks ei oska aidata.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Eesnäärme värk

Tervist ja jõudu tööle !
Vabandan tülitamast, aga aidake seletada asja lahti.
22.11.2022 sattusin teie toredasse kliinikusse, kus muuhulgas tehti ka PSA proov. Näiduks tuli 0,785 ug/l (ref ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Erinevatel laboritel on kahjuks PSA testid erineva standardi järgi seatud. Mõlemad siiski korras. Eesnääre suureneb 80% meestel. Me ei ravi mitte eesnäärme suurust vaid kusemishäireid. Liiga palju testimine ...

Loe edasi

Mükoplasma testimine

Tere,

kus Tallinnas oleks kõige mugavam ja privaatsem ,testida kas on Mükoplasma või ei ole ,väidetavalt minu naispartneril oli ?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Teie nõuetele vastab kõige paremini HTI labor. Regitreerimine tel 6504394.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

viirused

Tere, lugesin juba ühte vastust, kus arvasite, et papilloomiviiruse puhul naisel samas kui mehel pole seda avastatud pole kondoomi kasutamine vajalk, et see viirus on paljudel inimestel olemas. Kas sama ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kindlasti ei tohiks ilma kaitsevahendita olla vahekorras kui viirus on aktiivses (ohatise) faasis ja ka siis kui esinevad ägenemisele eelnevad esmased ärritusnähud. Siiski esineb ka nähtudeta kulgevaid ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: