PCR-test 26.08.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist.

Kuna sain hiljuti hakkama kaitsmata vahekorraga, siis tekkis vajadus teha suguhaiguste test.
Tallinna kliinikus tegin PCR-testi (uriinist) ja sellega oli kõik korras, siiski jäi selgusetuks, mis nakkuste osas see test vastuse andis.
Mingeid kaebusi omal hetkel ei ole, aga samas tahaks olla kindel, et kõik on ikka korras.
Ühesõnaga on 2 küsimust:
a) kas antud PCR-testi negatiivne vastus on piisav hingerahuks või peaks asja põhjalikumalt uurima?
b) 5 aastat tagasi diagnoositi papiloomviirus, mille vastu sain ka ravi ja hiljem esinenud ei ole, kas võin eeldada, et ma seda viirust ei kanna ja ka partnerit ei nakatanud?

Tänud,
K

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

a)Kliiniukumi meestekliinikus on enim kasutusel kaks uuringute kompleksi. Kui on kaebused kusiti põletikule või on olnud hiljutine riskikäitumise episood, siis soovitame teha testi vähemalt 5le mikroobile: klamüüdia, tripper, trihhomonoos, mükoplasmoos (m. genitalium) ja ureplasmad. Kui kaebuseid otseselt ei ole võib piirduda ka kolme leebema mikroobi testiga (eelmise nimekirja 1-4-5). KÕIKE pole võimalik kahjuks niikuinii uurida. HIV ja süüfile test lisatakse vaid ülikõrge riski korral (sex professionaal jne). Hiv testi tasub teha alles 4-5 nädalat peale riskikonatakti. Suurusjärgu võtta kallima testiga siiski juba kolmandal nädalal.
b) Papiloomiviirust kannab pea 75% noori sekuaalselt aktiivseid inimesi. Enamasti on tegemist iselimiteeruva haigusega - see tähendab, et organimi kaitserealtsioon hävitab viiruse 70-80% juhtudel 1 aasta jooksul. Kuna viiruse vastu otsest ravi ei ole, siis igaks juhuks testimist ma heaks mõtteks ei pea. Meestel ravitakse vaid selle viiruse avaldusmisvorme - kondüloome.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

HIV nakatumine

Tere! Olen väga mures ja ei saa magada. Olin vahekorras sekstöölisega. Kasutasin kummi ja see ei purunenud. Ei suudelnud ega katsunud tema naise kehaosi. 11 päeva hiljem tekkisid sümptomid, mis kestsid ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

HIV nakatumisel ei ole varases järgus spetsiifilisi sümptomeid. Seostatud nähte tekitavad väga paljud erinevad haigusseisundid ja ka inimese psüühika.
Kui kaitsesite ennast kirjutatud määral, on ...

Loe edasi

PCR test

Tere,

Kas PCR(polümeraasi ahelreaktsiooni)-meetodi proovi võtmiseks, suguhaiguste diagnoosiks, piisab hommikusest uriiniproovist või on tarvilik ette võtta valulikumaid meditsiinilisi protseduure?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Eelistan jätkuvalt proovi võtmist otse kusitist - PCR meetodil piisab ühekordsest võtmisest suvalise arvu mikroobide määramiseks. Kusest töötab test alati juhtudel, kui konkreetsed kusiti põletiku nähud ...

Loe edasi

suguhaiguste test

Tehti suguhaiguste test tasulises kliinikus ja makseorderil on kirjas Teenus: HPV/HCV hulk 5. Lugedes teie leheküljel Tasub Teada suguhaiguste testitest on kõige tõhusam PCR, siis kas minu poolt mainitud ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

HPV on papiloomiviirus (tekitab kondüloome).
HCV on c hepatiidi viirus.
Mõlemad viirused on teoreetiliselt määratavad PCR meetodiga ja mõlemad on ka sugulisel teel edasiantavad haigused.
Loe edasi

PCR test

Kas PCR teste tehakse Tallinnas ka, või ainult Tartus?
Kui jah, siis kus kohas oleks võimalik teha ja palju see maksma läheks?
Oleks Trihhomonoosi avastamiseks vaja teha testi. Kuskil pool ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

PCR test peaks olema hetkel täpseim meetod suguhaiguste tuvastamisel. Tallinnas saate soovitud testi kindlasti teha HTI laboris. Enne analüüsi andmist ei tohiks kolm tundi kusel käia.
Edu
Margus ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: