suguhaiguste test 20.09.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tehti suguhaiguste test tasulises kliinikus ja makseorderil on kirjas Teenus: HPV/HCV hulk 5. Lugedes teie leheküljel Tasub Teada suguhaiguste testitest on kõige tõhusam PCR, siis kas minu poolt mainitud lühend tähendab seda sama testi. Võeti samamoodi ainult ühe tampooniga, kõigile 5-le haigusele, nagu PCR testi puhul kirjas on. Sooviks teada, et kas mul on ikka kasutatud kõige tõhusamat meedotit.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

HPV on papiloomiviirus (tekitab kondüloome).
HCV on c hepatiidi viirus.
Mõlemad viirused on teoreetiliselt määratavad PCR meetodiga ja mõlemad on ka sugulisel teel edasiantavad haigused.
Ilmselt on teil kasutatud PCR meetodit. Rohkem kirja alusel selgeks ei saa. Küsige enda kätte uuringu vastus ja ehk saate siis veidi targemaks.
Edu soovides
Margus Punab