PCR test 26.06.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kas PCR teste tehakse Tallinnas ka, või ainult Tartus?
Kui jah, siis kus kohas oleks võimalik teha ja palju see maksma läheks?
Oleks Trihhomonoosi avastamiseks vaja teha testi. Kuskil pool aastat tagasi sai proov antud ja laboranti arvates võis see pisik sees olla, tal oli väike kahtlus. Igatahes sai läbitud koos partneriga ravikuur. Nüüd tahaks teada kas on ikka alles see pisik, või pole seda kunagi olnud, kuna tahaks kondoomid pillide vastui välja vahetada aga mitte enne kui oleme kindlad et ei ole ikka trihhomonoosi. Räägitakse, et ka PCR test väheke täpsem.

Ette tänades
S.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

PCR test peaks olema hetkel täpseim meetod suguhaiguste tuvastamisel. Tallinnas saate soovitud testi kindlasti teha HTI laboris. Enne analüüsi andmist ei tohiks kolm tundi kusel käia.
Edu
Margus Punab