Küüneseen 09.04.06 / Loodusravi

Külastaja küsib:

Tere!
Mu emal on seenhaigus, nii et täna pole suure varba küünest suurt midagi järel, uut alla kasvamas näha ei ole. Kõik küüed on aastaid olnud nakatunud, need on paksenud, varbad valutavad. Seenhaiguste antibiootikumid on tugevate kõrvalnähtudega, kallid, neid tahaks vältida. Loodan, et te teate, kas numenuku (primulae flores) õitest saaks haigusele abi ja kuidas nendega toimetama peaks? Sobib nurmenukk ka profülaktikaks? Kas on veel mingit taime, mis võiks aidata?

Arst vastas:

dr Vigala Sass

Päikest!
nurmenukul on teine toimeaine ja ei mõju sinna. meilt abi siin ei saa - taimedelt veel vähem. asja tehakse kirurgiliselt ja seespidiselt vere kaudu.
minge spets arsti juurde.

sass