rinnavähk ja üleminekuperiood koos 27.06.04 / Loodusravi

Külastaja küsib:

Tere!
Aasta tagasi avastati mul rinnavähk, septembris see opereeriti. Enne ja pärast operatsiooni sain keemiaravi. Augustis algas menopaus. Nii et mitu koledat asja koos. Vähi pärast pean 5 aastat sööma antiöstrogeene, aga üleminekuperiood ju tähendabki östrogeenide defitsiiti. Nii et hoides eemal vähki, süvendan üleminekuperioodi probleeme!
Olen kogu elu olnud terve, tugev ja liikuv. Veel eelmisel suvel olin välimuselt kena noor naine (48 a.). Talve jooksul lisandus 10 lisakilo, jõuetus ja lõputu väsimus, kogu sära on kadunud. Masendust eirates alustasin paar kuud tagasi võitlust, lähtudes seisukohast et parim ravim enamuse hädade vastu on liikumine värskes õhus. Sõidan 3 - 4 korda nädalas ratast, 25 - 40 km korraga. Toitumise vaatasin üle: hommikuks söön veega keedetud neljaviljaputru klaasi piimaga, lõunaks suppi või puljongit teraleivaga, õhtuks siis tillukese portsjoni kerget praadi või majoneesita salatit, ALATI pudel õlut.
Paraku olulisi muutusi pole toimunud. Kaalu olen kaotanud suure vaevanägemise peale 3 kilo, kuid sära ja elurõõmu ei leia kuidagi üles. Võitleks ja tegutseks, kui teaks, mida teha. Arstid (perearst, onkoloog, psühhiaater) ei oska midagi enamat soovitada. Olen kuulnud midagi energiate paikapanemisest, kuid pelgan mingi sharlatani juurde sattuda.
Ette tänades nõuande eest.
Sirje

Arst vastas:

dr Vigala Sass

Parem ülemineku probleemid, kui vähiga kirst.
võiksite meilt läbi astuda, nuputame midagi välja.
aja saab kokku leppida: 45-73128
elo

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Loodusravi

RINNAVÄHK

mul opereeriti 3 a tagasi rind,metastaase ei olnud, käin regulaarselt kontrollis ja viimati tehti kõhu ultraheli ning rinna oma ka ,midagi paha ei leitud.ometi on valud kõhus ja tunnen nagu sõlmesid naha ...

Vastas dr Vigala Sass

Päikest!
Üldiselt võivad valud olla närvidest ja sõlmede kompimistest, kus nahaalune rasvkude tükib katsumise (tiheda) tihenema tükkideks, mis teile hirmu toob.
Kolm aastat on piisav aeg, kui ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi