5 aastane kakab püksi 05.07.21 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Mure kahe kuu pärast 6-aastaseks saava poisiga, kes igapäevaselt juba pikemat aega kakab püksi. Ei oska selle murega enam midagi peale hakata, temaga on sellest räägitud nii-nii palju. Proovitud ka nö karistamist kui premeerimist (a la kui püksod mustad, siis unejuttu ei saa või kui püksid puhtad, saab midagi vms). Mitte miski ei toimi. Ta on suvel suurema osa ajast õues ja lihtsat ei tule tuppa wc-sse, kui vaja. Oleme ka selgitanud, et sõbrad ei kao vahepeal kuhugi ja saab edasi mängida, kui wc-s ära käib (teised lapsed ju teevad ka nii), aga ei midagi. Sageli on isegi korduvalt päeva jooksul püksid mustad, kuna ta proovib kinni hoida, aga veidi ikka määrib ära. Kuid on ka juhuseid kui tõesti terve häda on püksis. Enamasti siis ta ikkagi tuleb koju pükse vahetama, sest sellest on aru saanud, et sõbrad tunnevad haisu ja taha nii mängida.

Varem ta ka pissis püksi (nt talvisel ajal kui palji riideid seljas), aga ilmselt nüüd suvel käib kusagil põõsas ära õuesolles. Kuid kaka tuleb isegi siis vahel püksi, kui kodus toas on.

Selle võib välistada, et ta hädasid ei tunne. Pissile läheb öösel unepealt ilusti ja kui oleme kusagil avalikus kohas, ütleb ka kui pissihäda. Kakat hoiab ka kinni, seega tunneb, et on häda.

Täiesti nõutud ja murelikud oleme abikaasaga.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast, aga selle probleemiga tegelevad lasteatrstid
Lugupidamisega
Anu Sööt