Lapsel hüsteeriahood 28.11.20 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen noor ema 2 kuuse lapsega. Paar viimast päeva on lapsel olnud justkui hüsteeriahood, karjub hüsteeriliselt ja absoluutselt miski ei rahusta teda. Ta hakkab väga ootamatult karjuma, üks hetk on kõik korras ja teine hetk on näost punane, higi otsa ees ja karjub kuni hääl läheb ära. Olen proovinud temaga ringi kõndida, lutti pakkuda ja ka rinda olen pakkunud. Selle peale hakkab kõvemini karjuma. Gaasivalud need ei ole, kõht on täitsa pehme. Karjub nii kuni enam jaksu ega häält ei ole. Ma ei oska teda kuidagi aidata, olen täiesti nõutu. Milles võib asi olla?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast!
Tegemist on tõenäoliselt gaasivaludega või nn. närviliste nutuhoogudega, mis lapse vanusega kaovad.
Olge kannatlik!
Lugupidamisega
Anu Sööt