Laps paneb jalad risti ja ei lase kakal välja tulla 29.10.20 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
On väga vaja nõu, mida 4 a. tüdrukuga edasi ette võtta, et teda aidata ja lahendada probleem, mis kestab juba 2 aastat, nimelt keeldub minemast potile, kui tuleb kaka häda, paneb jalad risti ja kogu jõust surub kakat tagasi. Tihti hüsteeritseb ka ja muidu on ka väga tujukas persoon. Oleme kõik enda teada olevad võimalused läbi proovinud, rääkinud ja seletanud, laps saab kõigest aru ja võib ise loengut maha pidada, aga kui tegudeni jõuab siis on jälle null. Me ei saa enam aru, kas see on jonn või miskit muud.Perearst soovitas Forlaxi, seda anname, aitab, et teeb kakat pehmemaks. Laps on iseseneset õrna närviga, väga tundlik, arstide poole pole selle probleemiga pöördunud, mõtlesime, et vanusega peab lahenema. Laps ise ütleb, et tal ei ole valus, kui kaka hakkab tulema, kuigi ise tihti nutab ja ütleb, et ei tahagi, et see välja tuleks. Lasteaias ei käi, vanaemaga kodus, kui vanemad on tööl. Kodus on hea õhkkond, tülisid ei ole. Olen väga tänulik, kui annate nõu, mida oleks tark teha sellises olukorras.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast!
Soovitaksin konsulteerida psühholoogiga, kuigi tõenäolisem on, et kakamine siiski valulik, ebameeldiv selle tõttu. Forlaxi kasutamine peaks asja parandama.
Lugupidamisega
Anu Sööt