Keeramine 17.01.08 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Poeg on umbes 4,5 kuud vana ning endiselt ei näita keeramise vastu huvi üles. Mõned korrad on end kõhult seljale keeranud (ajab ühe käe sirgeks ja pingutab kuni selili on). Samuti keerab vahel külili ja paar korda ka küljelt kõhuli, kuid siis jääbki imelikku poosi - üks käsi kõhu all. Samuti ei meeldi viimasel ajal üldse kõhuli olla.

Umbes kuu vanuselt aga suutis juba ilusasti tükk aega kõhuli olla ja pead hoida. Samas on hakanud tegema nagu kõhulihaste harjutusi - ei tea mida ta üritab, aga tõstab selili olles nii jalad kui rindkeret/pead ..kuigi seda, mida ta saavutada tahab, ei saa, ning hakkab jorisema. Teisest küljest on jälle käte kordinatsioon väga hästi arenenud - juba pikemat aega ei ole probleemi kõristite jms mängimisega - need kukuvad maha vaid siis kui lelu ära tüütab (paneb ilusasti käest kätte, vaatab erinevate nurkade alt, püüab suhu panna jms). Samuti rääkis varem väga pikalt oma peegelpildiga, nüüd aga ei tee üldse välja või pöörab pea ära.

Muidu võimlemist ja keeramishajrutusi jms teeme kodus iga päev.

Samuti on muutunud lalisemine/koogamine - mis muidugi normaalne - kuid varem jutustas palju rohkem (buh,bäh,õuõ jms) nüüd kasutab häält ainult pahameele väljanäitamiseks ning vahel harva ka häälega naermiseks.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh põhjaliku ülevaate eest! Soovitan siiski tulla vastuvõtule,sest kirjelduse järgi on probleemi olemust raske hinnata. Tõenäoliselt vajab laps võimlemist ravikehakultuuri spetsialisti abiga.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt