Rahutu päevauni 15.09.20 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Minu septembri lōpus 3.aastaseks saaval tütrel tekkisid sel suvel päevaunele minnes, umbes 45-60 min peale uinumist ägedad nutuhood. Magama läheb röömsana, tahab magada ja mōne aja möödudes ärkab suure nutuga, vahel on üleni higine, vahel nutab ennast öökima, vahel pissib alla. Lohutades ja sülle võttes lõpuks rahuneb ja magab edasi aga justkui ei saaks mitte midagi aru. Seda ei olnud suvel koguaeg ning panin selle vahel ka palavuse arvele aga nüüd augustis on need hood sagenenud ja lausa igapäevaseks saanud. Öösel selliseid hooge ei ole, ainult päeval. Millega vōiks tegu olla ja kuidas sellega edasi käituda, lapsel ka pooleli lasteaiaga harjutamine, aga need hood tekkisid suvel mitte seoses lasteaia stressiga.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast!
Arvan, et tegemist on siiski ajutise stressihäirega. Soovitan siiski pöörduda laste neuroloogi vastuvõtule,et probleemi selgemaks rääkida.
Lugupidamisega
Anu Sööt