3. a pissib erutusest püksi 23.09.16 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Alustasime lapsega kuu aega tagasi lasteaias käimist. Laps on oma olemuselt väga tundlik ja õrn ning seega võtab uute olukordadega harjumine kaua aega. Mure seisneb selles, et igal hommikul kui lasteaeda jõuame hakkab laps nutma ja samal ajal tuleb ka kohe piss püksi. On näha, et ta on nii erutunud, et ta ise ei saa üldse aru kui piss tuleb. Kui laps maha rahuneb, siis päeva jooksul seda probleemi enam ei ole. Samuti pole seda kunagi varem teistes olukordades juhtunud. Minu küsimus on, kas ma peaksin selle pissimise pärast pöörduma mõne spetsialisti juurde või peaksin lapsele veel aega andma uue olukorraga harjumiseks. Kas ma saan ise midagi teha või teda kuidagi aidata, et seda ei juhtuks?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast!
Soovitan olla kannatlik. Kui laps uue olukorraga harjub, siis kaob ka pissimine. Katsuge ise seejuures rahulikuks jääda ja ärge lapsega pahandage.
Edu Teile!
Lugupidamisega
Anu Sööt