Laps hoiab pead ühele poole 31.01.14 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, minul selline mure, et laps hoiab pead ainult paremale poole, kui ta istub mul süles või harjutame püsti olemist! Muidu pead hoiab küll, aga nokib veel natuke.Kas on miskit hullu või on see normaalne ja hakkab hiljem ilusti otse hoidma? Mida teha?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Pea ühele poole hoidmine viitab sellele, et lapse lihastoonus ei ole külgühtlane. Probleemi täpsemaks hindamiseks soovitan minna lasteneuroloogi vastuvõtule. Tõenäoliselt ei ole midagi tõsist, laps vajaks aga kindlasti võimlemist.
Lugupidamisega,
Anu Sööt