Lapsel lühike kael 18.12.17 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Laps sündis 9.10.2017 4475kg 50cm pea 35 cm.
Sündides sai mingi viiruse ja hakkas saama kohe antibiootikume.
Nüüd teisel elukuul käisime perearst juures, ütles et lapsel on lühike kael, et ilma kaelata. Mind pani see väga muretsema ja internetist selle kohta infot ei leia.
Laps on küll nö lott sünnist saat lõua all ja kaela näha ei ole, hoiab ka pead rohkem paremale poole.
Mis see tähendab, kas muretsemiseks on põhjust? Palun teie arvamust.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast! Teie lapsel on kindlasti kael olemas, nii et muretseda pole vaja. Kui ta hoiab rohkem ühele poole, siis vahetage lapse asendit, s.t. lähenege oma lapsele e. suhelge kord paremalt, kord vasemalt poolt. Kindlasti pange last ka kõhuli ja jälgige, kuidas ta pead tõstab.
Lugupidamisega
Anu Sööt