Moro refleks? 20.07.09 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Lugesin äsja kuidas kirjutati et moro refleks on normaalne neljanda elukuuni. Mulle aga tundub et minu lapsel on ka äkki see-magama ei saa kuidagi jääda, võpatab end üles nii nagu hakkaks kohe kukkuma. Ehmatab iga väiksema asja peale- eriti kui need toimuvad selja taga nt köhimine, aevastamine, natuke kõvem naermine, millegi maha kukkumine, järsku tekkiv müra- nii kui midagi sellist on siis on käed ja jalad harkis, ise väga ehmunud näoga-mõnikord hakkab ka nii hirmsasti nutma et hing jääks nagu kinni ja siiis kõõksub tükk aega süles. Nendel samadel põhjustel ei saa ma teda kellegi teisega jätta kuna sellise nutma hakkamise korral suudan ainult mina teda maha rahustada.
Samuti ei ole ta suutnud praeguseks ajaks iseseisvalt käima hakata- käib ainult siis kui saab sõrme pihus hoida. Ilma sõrmest kinni hoidmata pigistab silmad kinni ja laseb end istuli või põlvili hoopis. Kui üles tõsta ja uuesti proovida hakkab hoopis nutma. Vanuseks on tal homse seisuga 1,1 aastat. samuti käime temaga füsioteraapias kuna jalad ja pöidlad spastilised. Arst arvab et ei käi spastilisuse pärast ise kuid füsioteraapias öeldi et ta käiks küll kui julgeks ainult sõrmest lahti lasta. Kuhu ma peaksin abi saamiseks pöörduma? On see ravitav? Tahaks väga teda ka teistele hoida usaldada sest tõesti 1,1 aastat 24/7 temaga koos olla on natuke väsitav-tahaks paar tundigi end tuulutada.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast!
Teil on õigus-tõenäoliselt on tegemist Moro refleksiga, mis säilib üle 6k vanustel spastilistel ja närvisüsteemi kõrgenenud erutuvusega lastel.
Lapsega soovitan pöörduda lasteneuroloogi vastuvõtule.
Parim, mida teha saate, on lapsega kannatlikult ja rahulikult suhtlemine.
Kõndima hakkab ta siis kui tunneb ennast turvaliselt.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt