Kätega vehkimine 09.07.07 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on 5 kuune poeg aga tal on viimastel päevadel tulnud komme kätega vehkida.Tundub et ta teeb seda ilma mingi põhjuseta ja vahel ka mitteteadlikult!(?)
Samas juba varem mänguasja suhu panna üritades ta mitu korda enne paneb seda vastu nina või lõuga vms.Siis ma nagu selles probleemi ei näinud aga natuke hirmutav on kui ta seda lihtsalt süles istudes hakkab tegema.Muidu pidi lapsel ka spastiline lihastoonus (vms) olema Ja oleme käinud temaga võimlemas.Nüüdseks võimleja poolt oli enam-vähem kõik korrs!Räägitakse et spastilisus pidi tulema sellest kui sünnitusel või millalgi lapsel hapnikupuudus on olnud.Aga minu sünnitusel seda minu teada ei olnud.Laps sündis 38+2 ja apgar oli 8/9 .
Lisaks sellele kätega vehkimisele teeb ta nii et nagu raputab kiiresti pead(või nagu väristab) Täpselt nagu tahax enda pealt midagi äraraputada või nagu täiskasvanud inimene väristab siis kui külmavärinad vms on?Millest selline käitumine?Kas see on normaalne või peaksin olema kuhugi poole pöörduma?perearst võtab meid vastu muidu nädala pärast.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Kirjelduse järgi on raske vastata, millega tegemist on. Arvan, et peaksite pöörduma lasteneuroloogi vastuvõtule.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt