Beebi liigutab tavatult käsi ja sõrmi 02.09.21 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, 11 kuune beebi liigutab elevuse korral tavatult käsi ja sõrmi. On seda teinud alates 4 kuust. Siiani arvasin, et teeb seda lihtsalt erutusest ja harjumusest ning, et küll läheb üle, kuid tänaseks pole see üle läinud ja teeb seda tihemini. Ka vahel ilma põhjuseta. Muidu igati rõõmus ja aktiivne. Seisab ja käib tugede najal, ütleb erinevaid häälikuid ja laliseb, osutab soovitud asjade suunas, laob klotse kasti. Muidugi meeldib ustega mängida, see lemmiktegevus, kinni-lahti, kõik erinevad sahtlid, uksed. Ja keerutab igasuguseid nuppe, raadiol, mänguasjadel jne. Reageerib nimele. Pilkkontakt on hea. Murelikuks teeb see pidev tavatu sõrmede ja kätega vehkimine.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh küsimast!
Tulge palun vastuvõtule. Kui mul pole võimalik näha seda "tavatut" vehkimist, siis mul pole ka võimalik kommenteerida.
Lugupidamisega
Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

Beebi kukkus

Tere!

Kirjutan seoses murega, et esimest korda oma esimese lapsega juhtus õnnetus. Laps oli diivani peale, pöörasin korraks selja ja ta keeras ennast õnnetult maha vastu parkett põrandat. ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
vabandan hilise vastamise pärast.
Lapsega ei tohiks mingit probleemi olla.
Alates 3k vanusest on beebi kõige parem koht põrandal, nii arengu kui kukkumiste mõttes.
Lugupidamisega
Loe edasi

4- aastane laps hakkas hiljuti hambaid krigistama- esineb päeval

Tere
4a tüdruku kõne areng kulgeb tuntava mahajäämusega. Hiljuti hakkas päeval hambaid krigistama. 3a esines kiireid, tihedaid käte liigutusi (küünarnukkidest käed kõverdatud, liigutab mitu korda ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere ja aitäh pöördumast!
Neuroloogi konsultatsiooni vajadus olemas.
Lugupidamisega
Anu Sööt

Loe edasi

Beebi käed värisevad

Kas see on normaalne, kui kohe kolmekuuseks saaval beebil aeg-ajalt käed värisevad? Käed hakkavad värisema põhiliselt siis, kui ta käsi kiiresti liigutab või hakkab nutma. Rahulikult liigutades käed ei ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast!
Imikul võib esineda kätes värin(treemor) nutmisel kuni 6k vanuseni. Treemor näitab lihtsalt närvisüsteemi ebaküpsust.Kui treemor püsib kauem, siis soovitan neuroloogi ...

Loe edasi

Turse rangluu tagumises osas

Tere. Mure selline. Lapsel parema rangluu tagumises osas turse, hoiab paremat kätt sirutatuna, aktiiivses perioodis liigutab külgühtlaselt.
Kui küsisin arstilt, et mis tegema peaks, siis öeldi, et ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast!
Turse rangluu piirkonnas võib viidata rangluumurrule, mis paraneb enamasti kiiresti ja positiivselt.Kui laps liigutab käsi külgühtlaselt, siis pole vaja muretseda.
Loe edasi

beebi käed kõhuli olles

Kui mu 3 kuune (20 dets. saab 4 kuuseks) beebi kõhuli panna siis ajab ta käed alt ära(kõrvale). ja nagu ei oskaks käsi hoida. millest see tulla võib?

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Mõni beebi ei oskagi oma kätega toetada ja teda tuleb natuke õpetada. Pöörduge palun füsioterapeudi juurde, kes last tema motoorses arengus saab toetada.
Lugupidamisega,
Loe edasi

ajukahjustusega beebi

Tere! Meie perre sündis beebi,kes sai sünnitegevuse käigus hapnikupuuduse tõttu ajukahjustuse,mille tagajärjel on ta nüüd väike hääletu,liikumatu ja ainult magav tita.Sõrmi ja varbaid kohati liigutab,aga ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Soovitan pöörduda Tartu Lastekliinikusse neuroloogi vastuvõtule.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi

parem käsi on nõrk

Minu lapsel (sünd 8 märts 2005) on parem käsi nõrk. Ta ei jaksa seda tõsta, kuigi vahel üritab tugevalt. Liigutab ilusti sõrmi ja haarab suht tugevalt.
Haiglas arvati et on rangluumurd, röngten ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Kirjelduse järgi on tõenäoliselt tegemist närvipõimiku kahjustusega. Raviks on võimlemine ja massaz. Ravi efektiivsus sõltub kahjustuse ulatusest.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
Loe edasi

lihashaigused

mu õetütar on u. 2 kuune ja ta liigutab jalgu ja käsi väga vähe...veel oli tal hingamisraskusi ja ta ei söö.... kas võib olla lihaste hüpotoomia???

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Soovitan Teil pöörduda lasteneuroloogi vastuvõtule. Last nägemata ei saa ma Teie küsimusele vastata.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi