Beebi liigutab tavatult käsi ja sõrmi 02.09.21 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, 11 kuune beebi liigutab elevuse korral tavatult käsi ja sõrmi. On seda teinud alates 4 kuust. Siiani arvasin, et teeb seda lihtsalt erutusest ja harjumusest ning, et küll läheb üle, kuid tänaseks pole see üle läinud ja teeb seda tihemini. Ka vahel ilma põhjuseta. Muidu igati rõõmus ja aktiivne. Seisab ja käib tugede najal, ütleb erinevaid häälikuid ja laliseb, osutab soovitud asjade suunas, laob klotse kasti. Muidugi meeldib ustega mängida, see lemmiktegevus, kinni-lahti, kõik erinevad sahtlid, uksed. Ja keerutab igasuguseid nuppe, raadiol, mänguasjadel jne. Reageerib nimele. Pilkkontakt on hea. Murelikuks teeb see pidev tavatu sõrmede ja kätega vehkimine.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh küsimast!
Tulge palun vastuvõtule. Kui mul pole võimalik näha seda "tavatut" vehkimist, siis mul pole ka võimalik kommenteerida.
Lugupidamisega
Anu Sööt