Jälle see magamine. 27.05.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Hiljuti uurisin siin, et kuidas last magama saada. Nüüd on ta nõus magama minema, kui ma tema juures istun. Kaua ei peagi istuma (5-15 min.)
Nüüd on hoopis suurem mure öiste nuttudega. Vahest pean teda äratama kuni 15min. enne, kui ärkab ja rahuneb. Harvem piisab vaid silitusest ja lubadusest juures olla kuni uinub. Issiga ei lepi, tihti läheb kisa veel suuremaks. Ja nii iga öö! Ka homikune ärkamine on tavaliselt nutuga. Muutunud on vaid see, et võõrutasime lutist u. kuu tagasi ja peale seda hakkaski kogu jama peale.
Kas see on normaalne u.2a. seas või peaksin siiski kuskilt abi otsima?
Käime mehega mõlemad tööl ja päeval on laps, kas minu ema juures või oma tädi juures koos tema pojaga. Lapsed on 6k. vahega ja saavad väga hästi läbi.
Olen mures lapse närvide pärast ja kardan magamatuse mõju ka veel kõhus olevale lapsele.
Tõsises mures 2aastase poisi ema. Ette tänades.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Teie lapsel on tundlik närvisüsteem. Iga väiksemgi muutusn lapse elurezhiimis põhjustab pikemaajalise teaktsiooni.
Üks võimalus on anda lapsele õhtuti rahustavat teed(apteegist küsige). Kui see ei aita, siis soovitan lasteneuroloogi poole pöörduda.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt