laste neuroloog 28.11.15 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

TERE! Minu 11a.pojal tehti MRT-uuring peast.Arvamus,patoloogilise leiuta.Aga ma olen väga mures järgmise pärast;külgvatsakeste frontaalsarvede vahel on lisaõõs-cavum septi pellucidi,läbimõõt 7,8mm.Palun seletage mulle,mis see tähendab? Miks tänapäeval pole see probleem? Konsulteerides ühe eaka neuroloogiga,sain vastuseks,et vanasti said need lapsed puude ja probleem oli.Mis minu pojaga võib juhtuda? Kui sinna õõnde koguneb vedelik? Kas tekib probleeme arengus,kasvus? Käitumisprobleemid on.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast!
Cavum septi pellucidi on aju arengu käigus tekkinud normaalne õõnsus, mis küll enamikul inimestest sünni momendiks on kadunud. Samas esineb sellist aju arengu iseärasust väga paljudel inimestel ning sellel ei ole leitud mingit kliinilist tähendust. Cavum septi pellucidi on enamasti aju MRT uuringul juhuleid ning selle esinemise pärast pole tarvis muretseda.
Lugupidamisega,
Anu Sööt