Beebi ärkab öösiti nutuga 08.07.14 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Laps sünnist saadik halb magaja olnud, iseseisvalt ei uinu siiani. Sünnitus kulges hästi ja apgar 9/9. Viimased 2 nädalat pole enam öösiti süüa saanud, kuna ta ise loobus, ei võta pudelit suu sissegi. Virgub öösiti 2-5 korda, üldiselt piisab luti suhu tagasi panemisest, kuid ühel korral igal ööl hakkab laps nutma. Kussutades ei rahune, lihtsalt röögib umbes 20 minutit. Viskab süles ennast pulka, selline tunne nagu kuskilt oleks valus. Hiljem nuuksub haledalt ja siis jääb magama. Mulle tundub, et ta ei ole nagu päriselt ärkvel, poolunes pigem. Magab üldiselt enda voodis, kuid öödel kus ta väga tihti ärkab võtan enda kõrvale poole öö pealt.
Sünnist saadik olnud öised ärkamised nutuga, peale sööki jäi kohe magama. Arvasin, et see ärkamine tingitud peale 6-dat kuud sellest, et ta harjunud öösiti sööma. Enam ta ei söö, aga ikka pole asi paranenud.
Muidu rõõmus laps päeval. Roomab, käputab, istub, tõuseb püsti ja liigub edasi toe najal.
Kas selline asi on osade beebide puhul normaalne ? Mida ma teha saaksin, et asi paraneks või läheb see ise ajaga mööda ? Kas tegemist võib olla öise unepaanikaga ? Isegi kui on, kas see siis võibki kesta, kuude viisi iga öö ?

Tervitades!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Lapse unetsükkel on ebaküps, ning öine nutuga ärkamine on selles vanuses täiesti loomulik.Sel perioodil häirib lapsi enim hammaste tulek, mis võib olla valulik mitmeid kuid. Öösel selles vanuses enam süüa ei tohiks anda. Lapse rahustamiseks võite anda vett nokaga tassist.
Kui laps areneb hästi, siis öise rahutu une pärast ei ole vaja muretseda. See möödub. Edu Teile!
Lugupidamisega,
Anu Sööt