Pigmendilaik 1a3k lapsel 14.05.21 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Avastasin mõnda aega tagasi lapse tuharal umbes 1,5 cm läbimõõduga helepruuni laigu. Muidugi tormasin googlisse kohe uurima. Mure on väga suur, sest see võib tähendada rasket haigust. Näitasin ka perearstile, kuid tema ütles, et ei tee sellega midagi, kuhugi eriarsti juurde ei saada, kuid maha ka ei rahustanud. Tean, et neid laike peaks olema rohkem, et diagnoosida muud haigust. Uurin paaniliselt iga päev oma lapse keha.
Kas on veel mingeid märke, mida jälgida? Kas neuroloogi juurde pöördumine oleks vajalik, kasvõi südame rahuks?
Aitäh

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Üksiku pigmentlaiguga inimesi on päris palju ja see ei tähenda haigust. Kui helepruune ehk siis piimakohvi laike on rohkem kui kuus tükki, suunatakse laps eriarsti juurde.Kui laps kasvab ja areneb hästi, tema mõõdud on kõik korras, pole muretsemiseks põhjust. Last jälgib esialgu perearst ja kui ta leiab mingeid kõrvalekaldeid suunab lapse eriarsti juurde

Lugupidamisega,
Tiia Voor