vaktsineerimine 07.01.08 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Lasime lapsele teha vaktsiini rotaviiruse vastu (3. jaan). Kahe nädala pärast 17. jaan) peaks ta saama teise kolmikvaktsiini süsti. Kuna rotaviirusvaktsiini kahe doosi vahel peab olema vähemalt 4 nädalane vahe siis teine doos tuleks anda 2 nädalat peale kolmikvaktsiini (31.jaan). Selliselt jääks 3 vaktsineerimist ühte kuusse. Kas selline asi on lubatud või peaksid olema pikemad vahed, kui siis kui pikad?
Tänud

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Vaktsineerimise puhul kehtib reegel, et ühel päeval võib teha nii palju vaktsiine kuitahes palju vaja ning intervalli pikenemine sama vaktsiini dooside vahel ei vähenda effektiivsust. Seepärast soovitan Teil edasi lükata kolmikvaktsiini süsti aega ja teha ühel päeval nii rotaviirusvaktsiin ja kolmikvaktsiin.

Edu soovides,
Tiia Voor