Beebi katkendlik sissehingamine 21.07.20 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Muret teeb lapse katkendlik hingamine, mis näha videos alates 10 sekundist. Sissehingamisel hõkitab, välja hingates kõik korras.
Eriti väljendunud selili asendis, samuti vahel süües. Teeb seda päeva jooksul pigem sageli, ühel öösel näiteks päris pikalt (u 30 min järjest), olles ise ärkvel. Beebi on sündinud 35 nädalal. Perearstile räägitud, kuid ta ei osanud esimese hooga midagi öelda, videot ei olnud kahjuks näidata. Mida teha?
Ette tänades

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Tundub, et lapsel võiks olla tegemist kõri ja hingetoru kõhrede pehmenemusega, kuid ilma kopse kuulamata ei saa 100% selles kindel olla. Hingamisteede kõhrede pehmus on imikueas, lapse kasvades muutuvad kõhred tugevamaks ja seisund taandub. Kõripehmenemuse korral on iseloomulik just, et sissehingamine on häälekas ja enam väljendunud selili olles. Lisaks on imikute hingamine ebaühtlane, st teevad mõned kiiremad hingamised ja siis võib isegi kuni 10 sekundit olla hingamispaus, hingaminegi muutub ühtlasemaks lapse kasvades. Kõripehmenemus ei tekita tavaliselt muid probleeme. Kui laps kasvab, võtab kaalus juurde ja areneb hästi, tuleb vaid oodata lapse suuremaks kasvamist ja probleem kaob.

Lugupidamisega,
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

Lapse hingamine

Küsimus, et kas selline hingamine on normaalne, mida on just video lõpus kuulda.

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Selline üksik häälekas hingamine tundub olevat lihtsalt üks sügavam sissehingamine rõõmustamise või erutumise foonil. Kuna aga lapse nägu ja rindkere liikumist ega hingamismustrit ei ...

Loe edasi

larüngiit

kas see on allergiahaigus

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
Larüngiit e. kõripõletik on enamasti viiruste poolt põhjustatud. Kõriturse (sissehingamisraskus või koguni häälekas sissehingamine) põhjuseks on samuti valdavalt viirused, kuid vahel harva ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi