Vaktsineerimine ja kõrged trombotsüüdid 13.04.20 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere Doktor

Kirjutasin teile 12.03.20 kirja seoses lapse kõrgenenud trombotsüütide tõusuga(haigestus 6 k vanuselt mitmel korral raskelt kõrvapõletikku ja ühel korral larüngiit). 12.03 tehtud analüüsides olid endiselt trombotsüüdid kõrged, 730.(Oleme käinud pediaatri ja hematoloogi juures jaanuaris, eelmises kirjas panin teile ka arsti tehtud anal. Vastused kirja)
Unustasin tol korral küsida, et kas last võib vaktsineerida esimese eluaasta vaktsiiniga? Hetkel veel vaktsiin tegemata. Alguses perearst tühistas aja tänu eriolukorrale, kuid nüüd helistas ja kutsus siski vaktsineerima. Kahjuks ta ei osanud kindlat öelda, kas lapsele võib vaktsiin kuidagi mõjuda halvasti, kuna tal kõrged trombotsüüdid.
Kas võin minna ja lasta teha selle vaktsiini ära või tuleb siiski hetkel veel jätta tegemata?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kõrgem trombotsüütide näit ei ole vaktsineerimise vastunäidustus.

Lugupidamisega,
Tiia Voor