Lööve kätel ja jalgadel 19.11.19 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Lapsel tekkisid paar päeva tagasi põlvedele, käe seljale ja jalalaba peale väikese punnid. Palavikku, sügelust ega muid kaebusi ei ole.
Samuti ei meenu, et ta oleks midagi uut söönud, allergiad ka puuduvad.
Oskate öelda millega võiks tegu olla ning kas peaks pöörduma perearsti poole?

Aitäh!

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Lööve meenutab eelkõige viiruslöövet, aga ilma löövet tervikuna nägemata ei saa kindlat diagnoosi ütelda.
Allergiline lööve tavaliselt sügeleb, seda lapsel pole. Viiruslööbega kaasneb sageli palavik, aga mitte alati.
Palun pöörduge perearsti poole, sest täpse diagnoosi tarvis on vaja näha kogu nahka ning tuleks vaadata ka kurku, suhu.

Lugupidamisega,
Tiia Voor