Veri väljaheites beebil 05.04.19 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Lapsel ilmusid verikiud kakasse 14.03.19. Ühel päeval kakab 3 korda.: 1 kord ilma nähtavate verekiududeta, umbes poole tunni pärast 5-6 verekiudu kakas ja veel umbes poole tunni pärast väga palju verekiudu koos kakaga. Juba 7 päeva annan lapsele 1 kord päevas enterooli perearsti soovitusel alates 29.03, siis 29. 30 ja 31.03 oli kakad korras ja seejärel algas kõik uuesti. Olime kiirabis lastehaiglas, arst last ei vaadanud aga välja kirjutatud antibiootikumi gentamicini 40 mg 2k.p. 1 ml 7 päeva suu kaudu. Siiani antibiootikumi ma ei ole andnud. 07.03 kaal oli 7500..praegu 8880. Mina ise pean dieeti 1 nädal ja ei tarvita toiduaineid, mis sisaldavad lehmapiimavalku ja muna. Ise käisin lapsega laboratooriumisse kus võti lapsele kliiniline veri analüüsiks..vereanalüüsi tulemus on sama kui oli 25.03.19. Veel on lapsel natukene lööve kehal ja põskedel rohkem lööve. Ise laps on rahulik, lõbus,keha T 36.8.
Andke nõu, kas võib anda lapsele määratud antibiootikumi, kui arst ei teinud mingeid uuringuid, perearst rääkis et pole vaja.? Milliseid uuringuid soovitakse läbi viia? Ja millise arsti poole pöörduda et uurida mis on lapsega? Milles võib olla põhjus.
Immunisatsioon ainult BCG.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Enterool ja gentamütsiin tõenäoliselt verekiudude vastu ei aita. Verekiudude põhjuseks võivad olla: *lõhed päraku juures; * toiduallergia või -talumatus; * seedeinfektsiooni järgne.
Kuna kirjutate, et laps on muidu heas seisundis ja kaaluiive on hea, aga nahal on karedaid laike, siis suure tõenäosusega võib olla tegemist kerge toiduallergiaga. Rinnapiima saavatel lastel on selle kõige sagedasemaks põhjuseks lehmapiimavalguallergia. Ühenädalase ema dieediga ei pruugi veel veriroe taanduda, selleks võib kuluda isegi kuni 4 nädalat. Soovitan Teil jätkata piima- ja munavaba dieediga. Kui veriroe vaatamata dieedile ikka püsib, võiksite pöörduda laste gastroenteroloogile.

Lugupidamisega,
Tiia Voor